پرینورافی یک عمل جراحی زیبایی زنان است که به جهت تنگ کردن مدخل واژن انجام می پذیرد. دکتر فتوره چی بهترین جراح و متخصص زنان و جراحی پرینورافی در سعادت آباد با تکیه بر دانش و تجربه خود این عمل را برای متقاضیان انجام می دهد. زنانی که دهانه ورودی واژن آنان به سبب افزایش سن ، زایمان طبیعی ، تغییر وزن متوالی و مواردی از این قبیل استحکام خود را از دست داده و شل شده است ، گزینه های خوبی برای این عمل هستند. در ادامه ، تمام جوانب جراحی مذکور به طور جامع برای شما شرح داده شده است.

پرینورافی

چرا جراحی پرینه انجام دهیم؟

در طول زندگی عوامل متعددی ممکن است سبب شوند تا زنان به انجام این عمل روی آورند.

 • زایمان

طی زایمان طبیعی ممکن است پرینه پاره شود یا پزشک زنان و زایمان اقدام به انجام اپیزیوتومی کرده باشد. بدین ترتیب امکان دارد بافت و ماهیچه های این ناحیه کشیده شده یا به درستی بخیه نخورده باشند و این امر سبب سستی و شل شدگی دهانه واژن شود. البته زایمان های متعدد نیز در وخیم تر شده این عارضه بی تأثیر نخواهند بود.

 • چاقی

اضافه وزن می تواند تمام قسمت های بدن ، از جمله پرینه را تحت الشعاع قرار دهد و فشار اضافی به آن ها وارد سازد. همچنین ممکن است کشیدگی ماهیچه ها را به همراه داشته و باعث از بین رفتن خاصیت ارتجاعی آن ها شود. چنانچه اضافه وزن دارید و ساکن شهر تهران هستید می توانید به دکتر فتوره چی بهترین جراح زیبایی زنان در سعادت آباد تهران برای انجام جراحی پرینورافی مراجعه کنید.

 • کاهش وزن شدید

کاهش شدید و ناگهانی وزن منجر به بروز افتادگی ، شل شدگی پوست می شود. همان طور که عوارض ناخوشایند این امر در ظاهر فرد قابل مشاهده است، می تواند بر اندام های داخلی بدن نیز تأثیر گذارد و باعث افتادگی عضلات پرینه شود.

علاوه بر موارد فوق ، اشخاص زیر نیز می توانند از نتایج مطلوب پرینورافی بهره مند شوند :

 • افرادی که رابطه جنسی مکرر داشته اند یا در ارگاسم جنسی مشکل دارند.
 • کسانی که خودشان یا شریک جنسی شان از تنگی واژن رضایت ندارند.
 • زنانی که به افتادگی واژن و مثانه دچار شده اند.

هدف از انجام پرینورافی

 • برطرف سازی خارش واژن
 • بهبود سستی واژن (شل شدن دهانه واژن که می تواند باعث کاهش تحریک جنسی شود)
 • درمان واژینیسموس (انقباضات غیر ارادی واژن در هنگام رابطه جنسی )
 • برداشتن زگیل تناسلی
 • بی اختیاری ادرار

پرینورافی

علائم گشاد شدن واژن

همانطور که پیش تر اشاره شد امکان دارد واژن فرد به دلایل متعددی گشاد شود. البته این عارضه علائمی در پی دارد که در صورت بروز هریک از آن ها ، فرد می تواند به متخصص زنان و زایمان مراجعه نموده و پس از تشخیص ، برای جراحی پرینورافی در سعادت آباد اقدام نماید. این علائم عبارتند از :

 • احساس فشار در لگن
 • درد حین رابطه جنسی و عدم رضایت از کیفیت آن
 • تکرر ادرار
 • عدم رسیدن به ارگاسم
 • عفونت های مکرر واژینال

تاثیر پرینورافی بر رضایت جنسی

غریزه جنسی یکی از مهم ترین و اصلی ترین غرایز اولیه هر انسانی می باشد به طوری که می تواند زندگی فردی و اجتماعی افراد را تحت شعاع قرار دهد. از همین رو می توان برقراری رابطه جنسی را نوعی از نیاز های فیزیولوژیکی بدن انسان دانست. همانطور که گفته شد بعد از برقراری رابطه جنسی متعدد و زایمان طبیعی مجاری واژن در برخی از مواقع دچار گشادی و اتساع بیش از حد خواهد شد و تغییر اندازه می دهد. این تعییر اندازه و گشادی می تواند موجب نارضایتی و عدم لذت شریک جنسی و خود فرد در زمان برقراری رابطه جنسی شود. یکی از عمل های جراحی زیبایی که امروزه بیشتر زنان برای افزایش لذت جنسی در شهر تهران و دیگر شهر های ایران انجام می دهند جراحی های تنگ کردن واژن به روش پرینورافی می باشد.

اقدامات قبل از انجام جراحی پرینه

پیش از عمل بهترین جراح و متخصص زنان و زایمان که در عمل جراحی پرینورافی در سعادت آباد مهارت دارد ؛ برای اطمینان از عدم وجود بیماری خاصی در ناحیه جراحی ، انجام تست پاپ اسمیر را توصیه می کند. همچنین به منظور جلوگیری از بروز عارضه پس از عمل ، لازم است که قبل از آن ، فرد در صورت ابتلا به عفونت های قارچی و باکتریایی واژن ، به درمان آن ها بپردازد.

نحوه جراحی پرینوپلاستی

پرینورافی یک عمل سرپایی است که معمولا تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام می پذیرد و حدود یک ساعت به طول می انجامد. جراح زنان تهران و دیگر شهر های کشور ، یک برش v شکل بر روی دیواره خلفی واژن ایجاد می کند. آسیب های وارد شده به پرینه برداشته می شوند و در نهایت دیواره های خلفی واژن تا حد مطلوب به یکدیگر نزدیک می شوند و با استفاده از نخ جراحی جذبی به یکدیگر بخیه زده می شوند. بدین نحو مدخل واژن تنگ شده و حالت اولیه خود را مجدداً بدست می آورد. پس از بهتر شدن شرایط جسمانی و از بین رفتن اثرات بیهوشی ، بیمار اجازه دارد به خانه برود.

پرینورافی

چه افرادی کاندیدای ایده آلی برای پرینورافی محسوب نمی شوند؟

زنانی که همچنان تمایل به بارداری دارند بهتر است انجام این عمل را به زمانی پس از آخرین زایمان خود موکول نمایند.
افراد مبتلا به بیماری های خاص و کسانی که به مشکلات و بیماری های مربوط به نقص ایمنی دچار هستند نیز نمی توانند گزینه مناسبی برای این عمل باشند.

دوره نقاهت و مراقبت های بعد از پرینورافی

 1. مانند هر نوع جراحی ، بدن برای کسب بهبودی کامل به زمان نیاز دارد. دوره ریکاوری پس از جراحی حدوداً 6 تا 8 هفته به طول می انجامد.
 2. پس از عمل بروز درد امری محتمل است که از طریق داروهای مسکن قابل کنترل می باشد.
 3. در هفته اول درد و تورم خفیف شایع است؛ در نتیجه لازم است فعالیت هایتان را محدود کنید.
 4. همچنین ممکن است خون ریزی جزئی و مقداری ترشح از واژن خارج شود که امری طبیعی است.
 5. به گفته بهترین دکتر عمل پریونورافی در تهران ؛ حداقل تا 2 الی 3 هفته بعد از عمل تنگ گردن واژن ، ورزش ، فعالیت های پر جنب و جوش و حمل اجسام سنگین را به طور کامل کنار بگذارید. در غیر این صورت امکان دارد به باز شدن بخیه ها منجر شود.
 6. ترجیحاً تا پایان دوره ریکاوری فعالیت های جنسی خود را متوقف کنید.
 7. در واکنش به داروی بیهوشی ممکن است سرگیجه یا حالت تهوع ایجاد شود که بعد از 48 ساعت از بین می رود.
 8. محل زخم را باید تمیز و خشک نگه دارید.
 9. بخیه ها حدود 2 هفته به از پرینورافی در سعادت آباد تهران یا سایر شهرستان ها ایران جذب می شوند.
 10. مقدار زیادی آب بنوشید و میزان فیبر را در مواد غذاییتان افزایش دهید تا از یبوست جلوگیری کنید.
 11. به طور متوسط اکثر مراجعه کنندگان ظرف مدت 7 روز به سرکار باز می گردند.
 12. در صورت بروز عوارض ، ممکن است به زمان بیشتری برای استراحت احتیاج داشته باشید.

پرینورافی

آیا اثر محل برش جراحی پرینورافی ماندگار است؟

در صورت مراجعه به یک متخصص زنان کار آزموده و با تجربه پس از جراحی هیچگونه اسکاری برجای نمی ماند . بدین نحو این زخم ها پس از بهبودی کامل عملاٌ قابل تشخیص نیستند و مراجعه کنندگان از نتایج بدست امده فوق العاده راضی هستند.

خطرات و عوارض احتمالی پرینوپلاستی

عمل پرینورافی نیز همانند سایر عمل های زیبایی در صورتی که به درستی و توسط یک جراح و فوق تخصص خوب در تهران یا سایر شهر های انجام شود عوارض جانبی خاصی ندارد. اما چنانچه جراح در این زمینه از مهارت ، تجربه و تخصص بسیار کمی برخوردار باشد ، تجربه عمل رفع گشادی واژن در تهران یا سایر شهر های ایران برای متقاضی ناخوشایند بوده و با عوارضی همچون تنگی بیش از حد دهانه واژن ، به وجود آمدن حالت کیسه در ورودی واژن و جلوگیری از خروج ترشحات داخلی واژن ، بروز درد ، سوزش و پارگی های کوچک پس از برقراری رابطه جنسی ، بد فرم شدن ظاهر واژن و درنهایت کاهش اعتماد به نفس فرد و غیره اشاره کرد. اما در صورتی که افراد در انتخاب بهترین جراح پرینورافی در سعادت آباد تهران یا سایر شهر های ایران دقت کند و تمامی نکات مراقبتی بعد از عمل جراحی را انجام دهد می تواند از وقوع این عوارض تا حد بسیار زیادی جلوگیری کند. خون ریزی ، کبودی ، عفونت ، زخم ، ترشحات واژن همراه با بوی بد و یبوست از جمله این موارد است. مجدداً لازم به گفت است که عارضه های مذکور موقتی بوده و با رعایت نکات مراقبتی به سرعت برطرف می شوند.

پرینورافی برعکس

یکی از عوارض جانبی جراحی پرینه ، جمع شدن بیش از اندازه ورودی واژن می باشد. از آنجایی که درون واژن حالتی مخاطی و بافت قابل ارتجاع دارد ، خیلی تنگ شدن یا جمع شدن این بافت مشکلی را برای بیمار به وجود نمی آورد. اما قسمت ورودی واژن چنانچه به درستی جراحی نشود  ، بیمار بعد از انجام عمل جراحی به درد شدید در زمان نزدیکی ، خشکی های شدید ، پاره شدن ناحیه جراحی و غیره دچار می شود که تمامی این موارد احتمال بروز واژینیسموس را افزایش می دهد. در چنین شرایطی که سایر گزینه های درمان جوابگو نباشد ، جراحی گزینه درمانی بهتری می باشد. بهترین جراح زیبایی زنان و پرینورافی در سعادت آباد تهران ، در این موارد از یک تکنولوزی جدید به نام پرينورافی برعکس استفاده می کند. در این روش لازم است تا تمام جراحی های انجام شده را به حالت قبل بازگرداند. به این معنا که تمامی بخیه های مورد استفاده برای انجام این پروسه باز شده تا بافت ها به حالت قبل خود باز گردند. گاها نیاز است تا از گرافت به منظور افزایش بافت ، استفاده شود. زیرا زمانی که بافت ها به یک دیگر می چسبند ، ممکن است بخشی از آن ها از بین بروند.

در نتیجه لازم است از تکنیک های استفاده کرد که بتوان مقدار بافت مورد نیاز را بازیابی کرد. طی انجام این جراحی سعی بر این است که قسمت پایینی را به صورت حرف لاتین V تبیل کرد. متاسفانه اگر این پروسه نیز به درستی انجام نشود ، در اکثر موارد فرد دچار مشکلاتی بزرگ تر می شود ، به خصوص در بیمارانی که از پزشک خود تقاضای این را دارند که تا جای ممکن ورودی واژن تنگ شود. به همین دلیل توصیه می شود به هیچ عنوان تقاضای تنگ شدن واژن را بیش از اندازه نداشته باشید ، بهتر است بعد از انتخاب کردن یک جراح و متخصص زنان خوب در سعادت آباد ، به او اعتماد کنید و اجازه دهید تا وی بر اساس ویژگی های واژن شما نتیجه ای مطلوب را به شما هدیه دهد. خصوصا در خانم هایی که به سمت یائسگی می روند ، توصیه می شود در جراحی پرینورافی در سعادت آباد خیلی واژن را تنگ نکنند ، چرا که در این افراد همزمان با جمع شدن بافت در جراحی ، تولید هورمون ها نیز کاهش پیدا می کند که در نتیجه خشکی واژن رخ می دهد که همین موضوع باعث می شود بعد از جراحی بیمار با مشکلات بیشتری رو به رو شود.

پرینورافی - دکتر فتوره چی

درمان باز شدن بخیه واژن

باز شدن بخیه ها بعد از انجام جراحی های زیبایی واژن مانند پرینورافی ، یکی از عوارض این فرایند ها می باشد. در این شرایط باید هر چه سریعتر به پزشک و متخصص زنان خود که این پروسه را انجام داده است ، مراجعه کنید. دارو و پماد مخصوص جوش خوردن بخیه برای شما تجویز می کند و اگر خونریزی نیز داشته باشید ، مجددا بخیه زده و بافت آسیب دیده را ترمیم می کند.

هزینه عمل پرینورافی در سعادت آباد تهران

پرینوپلاستی در دسته جراحی های زیبایی محسوب می شود و بیمه های درمانی آن را پوشش نمی دهند. عواملی همچون حق الزحمه جراح ، پروسه جراحی و صورتحساب مربوط به کلینیک ، عواملی هستند که در تعیین مبلغ پرداختی اثر گذار می باشند. جهت کسب اطلاع دقیق از هزینه بهتر است به متخصص زنان مربوطه مراجعه کرده یا با ایشان تماس حاصل فرمایید. برای مراجعه به دکتر فتوره چي می توانید به آدرس های گفته شده در انتهای سایت مراجعه کنید یا با شماره تلفن های ثبت شده تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید فرم تماس سایت ایشان را پر نموده تا با شما تماس گرفته شود.

پرینورافی

سوالات متداول در رابطه با پرینورافی

همانطور که اشاره شد یکی از روش های جوانسازی و تنگ کردن ناحیه تناسلی بانوان که امروزه در میان خانم ها دارای طرفداران بسیار زیادی می باشد پرینورافی است. اما در این رابطه ممکن است سوالات متفاوتی مانند اینکه آمادگی های لازم برای انجام این پروسه چه چیزی می باشد یا این که آیا می توان هر مقدار که دلمان بخوهد دهانه واژن را تنگ کنیم و غیره برای افراد به وجود بیاید. ما در ادامه این مقاله می خواهیم پاسخ سوالاتی که ممکن است برای خانم هایی که قصد دارند این پروسه را انجام دهند به وجود آید و اغلب از خانم دکتر فتوره چی که یکی از مجرب ترین ، متبحر ترین و کار آزموده ترین جراحان اعمال زیبایی زنان در تهران می باشند پرسیده می شوند را بیان کنیم. پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

 • آمادگی های لازم برای قبل از انجاماین پروسه چه چیز های می باشد؟

یکی از متداول ترین و مهم ترین سوالاتی که اغلب خانم ها از دکتر فتوره چی بهترین جراح پرینوپلاستی در تهران می پرسند این است که آیا برای انجام این فرایند نیاز است تا اعمالی را انجام دهیم و آمادگی هایی را کسب کنیم؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم که عمل پرینورافی بر روی حساس ترین عضو بدن خانوم ها انجام می شود از همین رو باید بدن قبل از انجام آن آمادگی های را کسب کند. به عنوان مثال افراد نباید از دارو های ضد انعقاد خون استفاده کنند ، باید از مصرف دخانیات و نوشیدنی های الکلی اجتناب کرد و در روز انجام فرایند حتما ناحیه تناسلی به طور کامل شیو شده باشد. علاوه بر آن نیز پزشک قبل از انجام پروسه باید برای شما آزمایشاتی را تجویز کند تا از وضعی سلامتی شما آگاه شود. از همین رو قبل از انجام عمل پرینه برای شما انجام تست پاپ اسمیر را تجویز می کند. همچنین در صورتی که فرد به عفونت های قارچی یا باکتریایی مبتلا باشد نیاز است تا قبل از جراحی نسبت به درمان آن اقدام کنند.

 • آیا می توان دهانه واژن را خیلی تنگ کرد؟

سوال دیگری که افراد از متخصصان و جراحان زیبایی زنان می پرسند این است که آیا می توان دهانه واژن را به میزان دلخواه تنگ کرد یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم که خیر ، سایز دهانه واژینال باید به حدی تنگ شود که در زمان دخول هیچ گونه درد و شکلی ایجاد نشود. در غیر این صورت فرد مجبور به انجام جراحی ترمیمی می شود. بنابراین در رابطه با این موضوع نباید بیش از حد به بهترین دکتر عمل پرینورافی در سعادت آباد تهران و دیگر شهر های ایران اصرار کنید. بهتر است صحبت های او را به خوبی گوش دهید و به او اعتماد کنید.

پرینورافی

 • دوره نقاهت بعد از جراحی پرینورافی واژن چقدر می باشد؟

معمولا پس از انجام این پروسه افراد باید 5 الی 7 روز استراحت کنند و تمامی نکات مراقبت های بعد از جراحی را رعایت کنند تا دچار عفونت ، باز شدن بخیه ها و عوارض شدید و حاد ناخواسته دیگر نشوند.

 • مدت زمان انجام پروسه این جراحی چقدر است؟

یکی دیگر از سوالات متداول در این رابطه این است که عمل تنگی واژن چقدر طول می کشد؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم که این جراحی بسته به گشادی دهانه واژن میان نیم تا یک ساعت طول خواهد کشید البته در صورتی که فرد خواهان انجام جراحی زیبایی دیگری همزمان با عمل پرینورافی در سعادت آباد باشد قاعدتا این پروسه طولانی تر نیز خواهد شد.

 • آیا می توان بعد از زایمان بلافاصله این عمل زیبایی را انجام داد؟

یکی از درخواست های خانم ها این است که پس از زایمان این عمل زیبایی انجام شود. باید به این افراد گفت که تا 4 الی 6 روز بعد از زایمان نمی توان این فرایند را انجام داد چرا که طی این مدت واژن همچنان ملتهب ، متورم و پر خون می باشد. از همین رو توصیه می شود افراد تا چندین ماه بعد از زایمان یا بعد از بهبودی کامل صبر کنند و پس از آن اقدام به انجام این پروسه کنند.

 • تا چه زمانی باید مراقبت های بعد از جراحی را انجام دهیم ؟

در پاسخ به این سوال باید بگویم که بهتر است تا زمان بهبودی کامل تمامی نکات مراقبت های گفته شده توسط پزشک خود را رعایت کنید. اما این نکته را به یاد داشته باشید که حتما این نکات را تا زمان جوش خوردن بخیه ها و زمانی که پزشک منتخب شما اجازه دهد باید با دقت انجام دهید تا پس از جراحی پرینورافی  در سعادت آباد دچار عوارض حاد و جبران ناپذیر نشوید و بهترین و ایده آل ترین نتیجه را کسب کنید.