هدف اصلی عمل لابیاپلاستی در سعادت آباد جوانسازی واژن می باشد. طی این عمل لابیاهای مینور و گاهی اوقات لابیاهای ماژور، دستخوش تغییراتی می شوند. بانوانی که از شکل و ظاهر واژن خود ناراضی هستند ، عمل کوچک کردن لابیا در تهران می تواند رضایت آنها را جلب نماید. اگر شما نیز به انجام این جراحی تمایل دارید ، پیشنهاد ما مراجعه به دکتر فتوره چی ، بهترین جراح و متخصص زنان در سعادت آباد تهران است. ایشان با بهره گیری از علم و تجربه خود ، نتایج رضایت بخشی را برایتان رقم می زند.

 

لابیاپلاستی در سعادت آباد-دکتر فتوره چی

شکل طبیعی واژن باید چگونه باشد؟

زیباترین شکل واژن در حالت استاندارد ، به این شکل است که لابیاماژور یا لب های بزرگ واژن ، لب های کوچک و یا لابیای مینور را که در اطراف دهانه واژن قرار دارند ، به طور کامل پوشانده باشند. با توجه به اینکه اندازه لابیاهای مینور و ماژور در افراد مختلف متفاوت است ، نمی توان گفت که به طور استاندارد این اندازه ها باید چند سانت باشند ، اما در واقع نباید موجب اذیت افراد شوند.

علل انجام عمل کوچک کردن لابیا در تهران

 • بزرگ بودن بیش از حد لابیاهای داخلی و خارجی واژن
 • عدم تقارن ، شکل نامطلوب لابیا و تیرگی آن به سبب افزایش سن و زایمان های متعدد
 • عدم اعتماد به نفس در برقراری رابطه جنسی و کاهش کیفیت آن

مزایای لابیاپلاستی در سعادت آباد

 1. افزایش اعتماد به نفس زنان
 2. راحت بودن شخص هنگام پوشیدن لباس های تنگ و چسبان
 3. افزایش تحریک پذیری و ارتقا سطح رابطه جنسی
 4. کاهش درد ناشی از بزرگی بیش از حد لابیا
 5. بهسازی سلامت و بهداشت ناحیه تناسلی

انواع روش های لابیاپلاستی

پروسه لابياپلاستي به دو صورت جراحی و لیزر ، انجام پذیر است.

 • با جراحی

عموماً لابیاپلاستی در مطب و تحت بی حسی موضعی انجام می شود. پس از تأثیرگذاری داروی بیهوشی ، جراح با توجه به فرم طبیعی لابیا ، یکی از تکنیک های برش دهی نامبرده را بکار گرفته و با استفاده از تیغ جراحی ، بافت اضافی لابیا را جدا می سازد و در پایان برش ها را بخیه می زند.

 •  با لیزر

در این روند پس از اعمال بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی ، جراح عمل را آغاز می نماید. به منظور کاهش ضریب خطا ، فرد متخصص می تواند محل مورد نظر برای برش دهی را با مارکر جراحی علامت گذاری کند. بعد از آن ، با استفاده از هندپیس مخصوص لیزر ، قسمت های نشانه گذاری شده را برش داده و در نهایت ، با استفاده از بخیه های جذبی ، دو لبه لابیا را به یکدیگر متصل می سازد.

 

لابیاپلاستی در تهران -دکتر فتوره چی

 

لابیاپلاستی با جراحی یا لیزر؟

یکی از مهم ترین پرسش های که ممکن است در ذهن افراد متقاضی این عمل به وجود بیاید این است که کوچک کردن لابیا ها با جراحی بهتر است یا لیزر؟ دکتر فتوره چی بهترین جراح و متخصص جراحی های زیبایی زنان در تهران در پاسخ به این سوال این چنین بیان می کنند که هر دو روش مذکور مزایا و معایب خاص خود را دارند. اما برش های ظریفتر و بهتر ، خونریزی و التهاب کمتر ، داشتن دوره نقاهت کم ، بدون نیاز به بخیه و عوارض جانبی کوتاه مدت و بلند مدت از اصلی ترین مزایا کوچک کردن لابیاها با لیزر می باشد. اما این روش برای لابیاهای بزرگ گزینه مناسبی نخواهد بود. از همین رو بهتر است انتخاب روش مناسب را بر عهده بهترین جراح لابیاپلاستی تهران یا شهر محل زندگی خود بگذارید.

تکنیک های مورد استفاده برای لابیاپلاستی در سعادت آباد

برای انجام لا بیاپلاستی ، جراح از دو تکنیک برش دهی Trim و Wedge بهره می گیرد.

تکنیک Trim

در این روش ، بر روی لبه بیرونی لابیا یک برش خطی ایجاد می شود. تکنیک Trim در کاهش سایز لابیا بسیار مؤثر است. روش مذکور علاوه بر کوچک کردن لابیای مینور ، بخش های تیره آن را نیز از بافت جدا می سازد.

روش Wedge

عمل جراحی لابیاپلاستی در سعادت آباد با این روش کمی پیچیده تر می باشد. جراح طی روش wedge ، یک برش v شکل بر بخش مرکزی بافت اضافی لابیا ، ایجاد می نماید. پس از برداشتن قسمت اضافی ، دو لبه برش با بخیه جراحی به یک دیگر متصل می شوند. این نحوه برش دهی جهت برطرف سازی عدم قرینگی لابیاهای مینور ، بسیار کارآمد می باشد.

کاندیدای مناسب برای جراحی زیبایی لابیا

اگرچه معیار مشخصی برای انجام این پروسه وجود ندارد و تمام بانوان حتی به اهداف تنوع و زیبایی می توانند از ان بهره بگیرند ، اغلب این پروسه برای افرادی پیشنهاد می شود که لابیاهای بزرگی دارند و در روند عادی زندگی آن ها اختلال ایجاد شده است. افرادی که دارای شرایط زیر می باشند می توانند از خدمات مربوط به لابیاپلاستی بهره مند شوند :

 1. افراد بالای 18 سال که از لحاظ رشد به تکامل رسیده اند. برای اینکه این پروسه به نحو احسنت به ثمر بنشیند ، لازم است که رشد اندام های شما کامل شده باشد ، در این صورت بعد از برداشت بافت های اضافه ، امکان بازگشت به حالت اول وجود ندارد.
 2. بانوانی که از ظاهر اندام جنسی خود ناراحت هستند و اعتماد به نفس کافی برای برقراری رابطه جنسی پرلذت را ندارند.
 3. افرادی که به علت شغل خاص ، مانند مربیان شنا ، لباس های تنگ می پوشند که این موضوع علاوه بر ایجاد ظاهر نازیبا ، فعالیت های فرد را نیز با محدودیت مواجه می کند.

 

لابیاپلاستی در سعادت آباد-دکتر فتوره چی

در صورت عدم درمان لابیاهای بزرگ چه اتفاقی می افتد؟

با توجه به اینکه این قسمت از بدن خارجی است ، همانند تمامی نواحی ، علاوه بر اینکه باعث حفظ سلامتی بدن می شود ، موجب زیبایی آن نیز می شود. لابیا ها در حالت عادی تقریبا به شکلی افتاده هستند و لایه های ماژور و مینور نیز اغلب چین خورده می باشند. به همین جهت یکی از مشکلاتی که در این ناحیه از بدن بانوان ایجاد می شود نداشتن ظاهری مناسب است که به علل متفاوت همچون متقارن نبودن دو لابیا با هم که نوعی مشکل مادرزادی است به وجود می آید.

از دیگر مشکلاتی که برای خانم ها به وجود می آید ، تورم لابیاها است که عوارض جانبی بسیار زیادی دارد و مهم ترین و اصلی ترین راهکار درمانی در جهت درمان جراحی لابیاپلاستی می باشد. البته باید گفت که این مشکل اکثرا در دوران پس از بلوغ ایجاد می شود ، اما در واقع ، تنها بلوغ علت ابتلا به این عارضه نیست. اکثر اشخاصی که دچار عفونت های مختلف دهانه واژن می شوند یا افرادی که حاملگی هایی با سابقه زایمان طبیعی دارند نیز با تورم لابیاها مواجه می شوند که نیاز به درمان پیدا می کند. از جمله عارضه هایی که در اثر تورم لابیاهای بانوان ایجاد می شود شامل :

 • بی اختیاری در ادرار
 • درد و ترشحات واژن
 • مشکل در فعالیت های جنسی
 • افزایش احتمال ابتلا به عفونت
 • درد
 • و غیره

در صورتی که لابیاهای اندام تناسلی فردی تورم داشت می بایست در پی درمان آن باشد و به متخصص زنان و زایمان با تجربه و متبحر در حوزه لابیاپلاستی مراجعه کند که ایشان پس از معاینه ، ورم لابیا ها را تشخیص دهد و سپس بهترین روش درمانی را برای رفع این عارضه و بازگشت سلامتی شخص ، ارائه دهد.

 

لابیاپلاستی در تهران -دکتر فتوره چی

آیا عمل لابیاپلاستی برای دختر باکره نیز انجام می شود؟

همان طور که در مطالب قبل نیز گفتیم ، جراحی لابیاپلاستی ، نوعی عمل زیبایی است که بر لابیاهای مینور صورت  می گیرد. لابیاهای مینور ، کلیتوریس یا همان اطراف دهانه واژن را می پوشاند. رشد لابیاهای مینور برخی از دختران نیز به دلایل مختلف ژنتیکی ، اختلالات هورمونی و غیره ، در دوران بلوغشان بیش از اندازه بزرگ می شود. لابیاپلاستی نیز کوچک کردن و کاهش سایز لابیاهای مینور یا متقارن کردن اندازه آن ها است. در این پروسیجر ، نواحی اضافی لابیاهای مینور که بسیار بزرگ هستند ، حذف می شود. در برخی از دختران باکره ، بزرگی لابیاها علاوه بر مشکلات زیبایی موجب به وجود آمدن مشکلات بهداشتی می شود. به همین دلیل امروزه دختران مجرد بسیاری می خواهند جراحی زیبایی واژن انجام دهند ، اما نگران آسیب دیدن پرده بکارت خود می باشند. بزرگی لابیاها در دختران باکره نه تنها منجر به ایجاد مشکل زیبایی و بهداشتی می شود بلکه این افراد در آینده با مقاربت های دردناک و ترس از برقراری رابطه جنسی با شریک زندگی خود و مشکلات ناشی از آن مواجه می شوند. به همین جهت بدون هیچ گونه نگرانی می توانند به فکر انجام لابیاپلاستی با روش لیزر و یا تیغ جراحی  باشند. زیرا پس از این پروسه زیبایی ، فرم لب های واژن آنها به اندازه متقارن و عادی قبل از شروع بلوغ شان باز می گردد. از این رو باید گفت که این پروسه در بیرون واژن و برای تغییر ظاهر آن انجام می شود و به پرده بکارت این افراد که در دهانه ورودی واژن می باشد ، هیچ دخلی ندارد. بنابراین با خیال راحت و با انتخاب یک متخصص زنان خوب و حاذق می توانید اقدام به انجام این روش زیبایی در واژن خود کنید. دختران بالای 18 سال که دارای لابیاهای افتاده ، آویزان و بزرگ هستند کاندیدای مناسبی برای جراحی لابیاپلاستی هستند.

 

لابیاپلاستی در تهران -دکتر فتوره چی

 

اقدامات قبل از لابیاپلاستی

در گام نخست ، مراجعه به یک جراح متخصص در زمینه جراحی زیبایی زنان ، امری الزامیست. زیرا لا بیاپلاستی عمل حساسی تلقی می شود و نتیجه حاصل از آن ، از جوانب مختلف بر فرد تأثیر می گذارد. در جلسه مشاوره پیش از عمل بهترین متخصص زنان در تهران و دیگر شهر های ایران ، توضیحات لازم ، راجع به همه جوانب کار ، نحوه انجام عمل لابیاپلاستی در سعادت آباد ، مراقبت های قبل و بعد از جراحی را برایتان شرح می دهد. همچنین شما باید خواسته های خود و انتظاراتی که از نتیجه کار دارید را با پزشک مربوطه درمیان گذارید. نکات مراقبتی پیش از عمل عبارتند از :

 • اجتناب از مصرف داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی و داروهای رقیق کننده خون به مدت دو هفته قبل از عمل
 • عدم استفاده از مکمل های ویتامین C، داروهای گیاهی و همچنین قرص های کاهش وزن به مدت یک ماه قبل از جراحی
 • طبق گفته های بهترین دکتر زنان و زایمان در تهران ، در صورت مصرف الزامی برخی داروها ، با پزشک مربوطه مشورت کنید.
 • حداقل هشت ساعت قبل از عمل از خوردن و آشامیدن را متوقف سازید.
 • شب قبل از جراحی استراحت کافی داشته باشید؛ زیرا به روند بهبودی پس از عمل کوچک کردن لابیا ماژور کمک بسیاری می کند.
 • دکتر فتوره چی بهترین جراح لابیاپلاستی در تهران بیان می کنند ؛ برای بازگشت به خانه پس از اتمام عمل ، با یکی از دوستان و آشنایان خود هماهنگی های لازم را به عمل آورید.

دوره ریکاوری عمل کوچک کردن لابیا

 • طبق گفته های دکتر فتوره چی بهترین جراح لابیاپلاستی در سعادت آباد تهران ؛ در روزهای ابتدایی پس از عمل لابياپلاستي ، بروز ورم و درد امر طبیعی می باشد. در این راستا ، پزشک داروی مسکن تجویز می نماید که باید طبق دستور ایشان مصرف نمایید. در 48 ساعت ابتدایی ، جهت التیام درد می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید. کمپرس هر بار به مدت 15 دقیقه بر محل نگه داشته می شود.
 • در طول دوره نقاهت لباس های گشاد و آزاد بپوشید تا واژن تحت فشار قرار نگیرد.
 • ورم ایجاد شده به مرور و طی یک هفته برطرف می شود. در هفته اول به سبب آن که محل برش ها رو به بهبودی می روند ، ممکن است کمی سوزش و خارش در آن ناحیه احساس کنید.
 • به هیچ عنوان نباید واژن را لمس کرده یا مالش دهید ؛ زیرا احتمال بروز عفونت افزایش می یابد. پزشک به منظور جلوگیری از عفونت ، برایتان داروی آنتی بیوتیک تجویز می کند. شما موظف هستید دوره مصرف این دارو را تکمیل نمایید.
 • به منظور جلوگیری از بروز عفونت ، باید واژن خود را تمیز نگهدارید. متخصص زنان و زایمان نحوه صحیح بهداشت واژن را به شما توضیح می دهد.
 • از لباس های تمیز و نخی استفاده کنید. لباس های از جنس پلاستیک می تواند بروز حساسیت ، خارش و سوزش واژن را به همراه داشته باشد.
 • دکتر فاطمه فتوره چی به افرادی که عمل لابیاپلاستی را در تهران یا دیگر شهر های ایران انجام داده اند توصیه می کنند ، هنگام شستن واژن فشار آب را زیاد نکنید. جهت خشک کردن آن ناحیه نیز با استفاده از حوله های تمیز و بهداشتی ، به صورت ضربات آرام ، رطوبت واژن را برطرف سازید.
 • در دوره نقاهت باید از پرداختن به هرگونه فعالیت جنسی اجتناب کنید. زیرا سبب تشدید درد ، کشیده شدن لابیای واژن و حتی انتقال آلودگی می شود.
 • تا کسب بهبودی کامل بایستی از انجام ورزش هایی همچون دوچرخه سواری دوری کنید.
 • برای کاهش میزان درد می توانید پا های خود را به حالت L قرار دهید.

نتیجه لابیاپلاستی

ماحصل جراحی لابيا پلاستي ، بلافاصله پس از پایان جراحی نمایان نمی شود. البته متوجه تغییراتی می شوید اما لازم است دوره ریکاوری را سپری کرده و نکات مراقبتی را رعایت نمایید تا پس از بهبودی کامل ورم ، کبودی و محل جراحت ها ، فرم نهایی واژن و لابیاها مشخص گردد. در صورت مراجعه به یک متخصص حاذق و متبحر در تهران ، نتیجه بدست آمده دائمی بوده و احتمال اثر گذاری بارداری بر روی لابیا ،بعد از انجام لابیاپلاستی ، به حداقل می رسد.

رضایت از نتیجه لابیاپلاستی یک ماه بعد از عمل 

عوارض احتمالی لابیاپلاستی

با ارزش ترین اقدامات نیز عارض اندک خود را به همراه دارند ، لابیاپلاستی هم مانند سایر موارد مشابه با عوارضی زیر همراه خواهد بود :

 1. خشکی واژن
 2. کاهش حساسیت عضو به علت حذف بخشی از عصب های پوست
 3. امکان باز شدن بخیه ها در صورت عدم رعایت نکات ذکر شده
 4. ایجاد برجستگی ناشی از بخیه و ایجاد بافت ها زائد در محل برش ها
 5. ار بین رفتن بافت های عروقی در لبه فلپ ها که بیشتر از تکنیک وج رایج است
 6. درد و تورم در لابیاها
 7. بروز عفونت های سطحی
 8. ایجاد فیستول
 9. حذف بیشتر بافت ها

لازم به ذکر است که ریسک رخ دادن موارد یاد شده در صورتی که تحت یک فرایند غیر حرفه ای انجام شوند ، افزایش پیدا می کند.

ارتباط لابیاپلاستی با بارداری و زایمان طبیعی

جراحی زایمان طبیعی در واقع  تنها رویدادی است که می‌ تواند تاثیر شایانی در شکل ، ظاهر و اندازه لابیاها بگذارد. در طی مراحل پایانی بارداری ، بدن بانوان از هورمون‌هایی پر می ‌شود که موجب رشد قابل ‌توجه لابیاها می شود. این مسئله در خصوص خانم هایی که نواحی زیادی از لابیامینورشان را با این پروسیجر بریده‌اند نیز صدق می کند. به همین جهت ، زنان بسیاری که در گذشته لابیاپلاستی انجام داده‌اند ، پس از هر گونه زایمان طبیعی و حاملگی به انجام مجدد این پروسیجر تمایل دارند. در صورت لزوم ، خوشبختانه باید بگوییم تا هنگامی که برای سلامت واژن ، بافت‌های مناسبی باقی بماند در این ناحیه ، جراحی مجدد امکان ‌پذیر خواهد بود. به همین جهت می ‌توان پس از زایمان ، یک روش را برای عمل زیبایی لابیاپلاستی انجام داد تا بافت‌های اضافی ایجاد شده توسط هجوم طبیعی هورمون‌ ها ، بریده شوند.

لابیاپلاستی قبل و بعد از بارداری

انتخاب زمان لابیاپلاستی به خود بیمار بستگی دارد. اما اغلب به داوطلبان پیشنهاد می ‌شود که برای انجام این جراحی زیبایی تا پایان بارداری و زایمان خود صبور باشند تا به انجام مجدد این عمل دچار نشوند. اما با این اوصاف ، اکثر زنان جوان هرچه سریع‌ تر می خواهند جراحی لابیاپلاستی انجام دهند تا احساس راحتی و اعتماد به‌ نفس بیشتری داشته باشند. نکته مهم در ارتباط لابیاپلاستی با وضع حمل طبیعی و بارداری این است که بارداری بعد از لابیاپلاستی هیچ خطر ذاتی را به وجود نمی آورد. به طور کلی باید بگوییم که این پروسیجر نه مانع از حاملگی بیماران می‌ شود و نه حاملگی و زایمان آن ها را دشوارتر می‌ کند. به دلیل اینکه بارداری پس از این پروسه زیباسازی نتایج اولیه را به خطر می اندازد عامل کشیده‌ شدن لابیاها شده و نیاز به ترمیم مجدد می شود.

آیا عمل لابیاپلاستی خطرناک است؟

همانطور که اشاره شد به طور طبیعی تورم ، درد خفیف و سوزش لابیا ها از عوارض جانبی این عمل محسوب می شوند که پس از گذشت مدت زمان بسیار کمی و با رعایت نکات مراقبت های بعد از عمل برطرف می شوند. اما برخی از این عوارض به خاطر عدم انتخاب درست و مناسب جراح و نداشتن مهارت کافی وی یا عدم رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل و بهداشت واژینال پدید می آید که شامل موارد ذیل می باشد:

 • نبود تقارن
 • باز شدن بخیه ها
 • خونریزی ، عفونت و التهاب
 • آسیب به کلیتوریس و کاهش میل و لذت جنسی
 • و غیره

شایان به ذکر است که شما با انتخاب بهترین دکتر جراحی لابیاپلاستی در سعادت آباد و دیگر نقاط تهران یا کشور عزیزمان می توانید از بروز این عوارض تا حد بسیار زیادی جلوگیری کنید.

آیا پس از لابیاپلاستی احساس درد نیز خواهیم داشت؟

 

لابیاپلاستی - دکتر فتوره چی

 

در حقیقت در پاسخ به این سوال باید بگویم که مقداری تورم و درد بعد از انجام این فرایند جوانسازی و زیبایی تجربه خواهید کرد. اما معمولا این نوع عوارض با مصرف دارو های تجویز شده توسط جراح زنان شما قابل کنترل می باشد. اما اگر علائم به وجود آمده با مصرف دارو های بدون نخسه بهبود پیدا نکرد ، حتما به پزشک خود اطلاع دهید. درمان های خانگی مانند استفاده از کمپرس سرد برای رفع این علائم در نظر داشته باشید و حتما سعی کنید آن را به درستی و با دقت کامل انجام دهید. منظور از این صحبت این است که برای کاهش درد و تورم یک کیسه یخ را روی ناحیه عمل خود به مدت 20 دقیقه بگذارید و 20 دقیقه آن را از ناحیه عمل شده بردارید. اغلب کسانی که این عمل زیبایی را انجام می دهند ، تنها درد یا حساسیت به لمس را برای  چند روز احساس می کنند.

در صورت نیاز نیز پزشک عمل لابیاپلاستی شما در سعادت آباد تهران آنتی بیوتیک خوراکی یا آنتی بیوتیک موضعی توجیز می کند که بهتر است بر روی زخم های خود بمالید تا از دچار شدن به عفونت جلوگیری کنید. در طول روند بهبودی نیز بهتر است از شلوار و لباس زیر مناسب استفاده کنید و نکات مراقبتی را رعایت بفرمایید.

شستشوی لابیا ها بعد از جراحی به چه شکل خواهد بود؟

 

لابیاپلاستی - دکتر فتوره چی

 

یکی از مهم ترین سوالاتی که ممکن است در ذهن مراجعه کنندگان به وجود آید این است که نحوه شستشوی لابیا ها بعد از عمل به چه شکل خواهد بود. این سوال اغلب بعد از طی کردن مراحل جراحی برای کسانی که عمل لابیاپلاستی را انجام می دهند ، به وجود می آید و پزشک در این خصوص توضیحات لازم را ارائه می دهد. اما از آنجایی که این مبحث بسیار مهم است و می تواند از بروز عفونت و مشکلات بزرگ تر جلوگیری کند ، لازم دانستیم در این بخش از مقاله به توضیح آن بپردازیم. بهتر است بدانید که کسب اطلاعات کافی در خصوص فرایند درمان و همچنین نکات مراقبتی که قبل و بعد از درمان باید رعایت شوند به نتیجه عمل کمک بزرگی می کنند. زخم های ایجاد شده را باید تنها با آب ولرم و بدون استفاده از هیچ نوع صابون و شوینده ای بشویید. پس از ادرار کردن نیز باید ناحیه تحت درمان به آرامی پاک و خشک شود. به هیچ وجه نماید ناحیه تحت درمان را مالش دهید ، در صورت نیاز نیز باید برای جلوگیری از یبوست و زور زدن در زمان اجابت مزاج و در نتیجه پاره شدن بخیه ها و خونریزی از پزشک خود رژیم غذایی یا دارو دریافت کنید. همچنین بهتر است از دوش گرفتن 2 الی 3 روز بعد از جراحی لابیاپلاستی خودداری کنید.

هزینه لابیاپلاستی در سعادت آباد

مشخصاً یکی از پرسش های ابتدایی که در ذهن متقاضیان عمل لابیا پلاستی شکل می گیرد، هزینه عمل است. فاکتورهای متعددی در این امر دخیل هستند. حق الزحمه جراح ، دشواری و پیچیدگی عمل ، نوع لابیاپلاستی (جراحی یا لیزر)، محل انجام جراحی و مواردی دیگر ، همگی در مبلغ پرداختی تأثیر گذار هستند. بنابراین جهت دریافت اطلاعات دقیق از هزینه بهتر است به متخصص زنان مراجعه نماید تا شما را در این امر راهنمایی کند.

سوالات متداول

 • چه زمانی نتایج نهایی قابل مشاهده هستند؟

تورم اولیه ، درد و تغییر رنگ موقت طی چند هفته بعد از لابیاپلاستی در سعادت آباد کاهش پیدا می کند ، بیشترین تورم بعد از شش هفته از بین می رود. با این حال ممکن است به مدت چهار تا شش ماه روند بهبودی شما طول بکشد تا علائم و نشانه ها کاملا از بین بروند و نتیجه نهایی قابل مشاهده شود. معمولا جای زخم بسیار کمی به دنبال عمل کوچک کردن لابیا ها وجود می آید.

 • تأثیر خودارضایی در بزرگ ‌شدن لابیا مینور چگونه است ؟

بعضی افراد به ‌اشتباه تصور می‌ کنند که خودارضایی سبب افزایش سایز لابیای آنان می‌ شود اما در واقع باید گفت که این تصور اشتباه بوده و این امر هیچ تأثیری بر سایز لابیاها ندارد. خودارضایی در هیچ سنی موجب هیپرتروفی لابیاها نمی شود.

 • آیا روابط جنسی زیاد سبب تغییر شکل لابیاها می شود؟

خیر. رابطه جنسی هیچ تاثیری بر فرم ، تقارن و اندازه لابیاها به وجود نمی آورد.

 • آیا لابیاپلاستی همراه با بخیه است؟

بله. البته با کمک از روش لیزر هم برش ها دقیق ‌تر انجام می شوند و هم اینکه بخیه‌ ها سریع تر بهبود می یابند.

 • آیا برای لابیاپاستی فرد بیهوش می شود ؟

لابیاپلاستی تکنیکی است که پزشکان آن را اغلب با بی ‌حسی موضعی ، آرام بخش و یا در موارد نادر تحت بیهوشی عمومی انجام می دهند.

 • در صورتیکه کلیتوریس از لابیاماژور بیرون زده باشد ، آیا با لابیاپلاستی می توان آن را کوچک کرد؟

برای کوچک کردن کلیتوریس می بایست جراحی هودکتومی انجام شود. با جراحی زیبایی واژن ، اغلب جراح همزمان با لابیاپلاستی این فرایند زیبایی را انجام می دهد. کوچک کردن کلاهک کلیتوریس از جمله تغییراتی است که بسیاری از بانوان ترجیح می‌ دهند آن را در آلت تناسلی‌ شان انجام دهند. این عمل را هم می توان به طور جداگانه و یا به طور همزمان با لابیاپلاستی انجام داد. پزشک متخصص در آنالیز اندام تناسلی خود می ‌تواند تعیین کند که کدام حالت نتیجه‌ بخش ‌تر و مناسب ‌تر است.